ТУ БІ ОР НОТ ТУ БІ?

АБО ВИВЧАТИ ЧИ НЕ ВИВЧАТИ? І ЯКЩО ВИВЧАТИ, ТО ЯК, ДЕ І ЗА СКІЛЬКИ?

 

Вирішили вивчати іноземну мову, але Вас мучать сумніви як і де краще розпочати навчання? Або ж їдете за кордон та не знаєте чи встигнете опанувати ту чи іншу мову? Як вибрати хорошу мовну школу та хорошого викладача. Ось кілька типових запитань, над якими замислюється кожен, хто вирішив вивчати іноземну мову.

Для чого мені потрібно вивчати мову? Перш, ніж записатися на курси з вивчення іноземних мов, варто чітко знати мотивацію свого навчання: чи ви вивчаєте іноземну мову для подорожей, для спілкування з діловими партнерами, для навчання за кордоном чи просто для самовдосконалення. Тоді ваше навчання буде значно ефективнішим, адже викладач зможе організувати заняття відповідно до ваших потреб та часу.

В якому віці починати? Вчитися ніколи не пізно. Тут важливу роль відіграє ентузіазм та стабільність – просто відвідуйте заняття регулярно та не лінуйтеся виконувати домашнє завдання. Поступово мовний бар’єр почне зникати і вам стане легше спілкуватися іноземною.

Скільки годин на тиждень присвячувати навчанню? Чим більше – тим краще, але все ж варто обрати найоптимальнішу кількість годин саме для себе: врахувати зайнятість протягом дня, залишати достатньо часу на самостійне освоєння матеріалу та виконання домашніх завдань. Проте, краще відвідувати заняття щонайменше 2-3 рази на тиждень, адже при меншій кількості годин, скажімо візиту на курси іноземних мов 1 раз на тиждень, вивчення мови буде неефективним, ви можете забути багато вивченого матеріалу до наступного уроку.

За скільки часу я вивчу іноземну мову? Щоб відповісти на це запитання, викладачу необхідно, перш за все, поспілкуватися з учнем та визначити його рівень володіння мовою, після чого провести пробне заняття, щоб побачити, як учень працює з новим матеріалом, наскільки легко засвоює правила граматики та нові слова. Відповідно до загальноєвропейської системи освіти існує 6 рівнів вивчення мови (А1, А2 В1,В2 С1,С2) , кожен з рівнів триває від 9 місяців до 1 року. Також, важливим є те, яку саме мову ви вивчатимете. Якщо оберете польську, то для опанування базового курсу вам знадобиться лише кілька місяців. Але не варто забувати прислів’я: «Вік живи, вік учись».

Що обрати: заняття у групі чи індивідуальні уроки? Все залежить від ваших вподобань, типу вашого темпераменту, а також від спрямованості навчання та фінансових можливостей. Якщо ви комунікабельна людина і любите перебувати в колективі, тоді, звичайно, обирайте заняття у групі, адже ви матимете змогу складати діалоги, обговорювати цікаві теми, ділитися власними враженнями з іншими учасниками групи. Якщо ви обмежені в часі, вам необхідно швидше опанувати певну мову, або якщо ви хочете щоб всю увагу на занятті викладач приділяв саме вам, тоді обирайте індивідуальні заняття. Ще однією перевагою індивідуальних занять є гнучкий графік. Якщо ви зайнята людина і розпорядок вашого робочого дня часто змінюється – індивідуальні заняття саме для вас. Проте, такі уроки зазвичай дорожчі, ніж заняття у групі.

Чи варто на початковому рівні спілкуватися з носіями мови, дивитися фільми іноземною? Звичайно, варто. Адже так ви зможете спробувати свої сили, перейняти правильну вимову слів та інтонацію. Фільми краще дивитися із субтитрами, так слова з фільму будуть більш зрозумілими для вас.

Яку мову краще вивчати? Все залежить від ваших потреб. Їдете в Іспанію чи Аргентину – тоді вивчайе іспанську, плануєте романтичну подорож до Парижу – французьку. Проте найпопулярнішими мовами у м. Луцьку є польська та англійська. Близькість сусідства з Польщею та постійна співпраця з цією країною спонукає до вивчення польської. Також, популярним нині є навчання у Польщі – за невеликі кошти українські студенти отримують європейський диплом та якісну освіту. Проте, не варто забувати, що мовою міжнародного спілкування є англійська. Якщо ви володієте англійською, для вас практично немає мовних кордонів.

Як вибрати хорошу мовну школу та хорошого викладача? Зараз майже в усіх хороших мовних школах пропонують пройти перше пробне заняття. Майбутні учні отримують змогу відвідати повноцінне заняття за рекомендованою програмою і зробити власні висновки про методику навчання, встановити психологічний контакт з групою і викладачем. Перш за все, варто звернути увагу на методику викладання іноземної мови у школі, навчальні матеріали. Також, при можливості, поцікавтеся рекомендаціями знайомих щодо обраної вами школи. Зверніть увагу на професіональний рівень викладача. Важливо звернути увагу на те, яким чином проводиться урок, на стиль викладача, на його особистість. Єдиного стандарту не існує, тому варто орієнтуватись лише на власні враження. Другий істотний компонент – це характер групи. Якщо ви почуваєте себе комфортно і розкуто, а спілкування з одногрупниками приносить радість і задоволення, ефективність вашого навчання значно підвищиться.

Якість кожного заняття, а особливо першого, залежить не тільки від викладача, але й від вас особисто, тому не бійтесь нічого та успіхів вам у навчанні! =)

Comments: