Вітаємо нашого викладача – Наталію Крупську із успішнею здачею тесту IELTS

IELTS

Наталя ділиться власним досвідом проходження тестування:
Як правило, студенти зважуються на міжнародний екзамен з трьох причин. Переважна більшість моїх студентів здає IELTS Academic для того, щоб продовжити навчання за кордоном. Є студенти, які виїжджають за кордон для роботи, і їм потрібен сертифікат для роботодавця. І є невеликий відсоток студентів, які здають екзамен лише для того, щоб протестувати свої знання (за 4 роки роботи у «Мандарині» мені не зустрічалися такі кандидати). Особисто я не належу до жодної із цієї трьох груп. Мені було цікаво відчути ті емоції та пережити те, з чим стикаються мої студенти під час здачі IELTS (put myself in their shoes). Але понад усе, вдосконалити свою стратегію та техніки по підготовці до цього іспиту.
Маючи розроблений мною курс IELTS Preparation Course, який розрахований на 2-4 місяці підготовки, мені було цікаво чи він спрацює в реальних умовах. І мій результат у 7,5 балів (рівень С1- Advanced, Academic IELTS) є доказом того.
Result
Студент, який приймає рішення готуватися до цього іспиту, має взяти до уваги, що чим менше часу залишається до здачі, тим більше часу він витрачатиме на підготовку. За 2-3 тижні до здачі я із студентом складаємо календар, в якому відстежуємо досягнення та завдання, які він повинен виконати протягом дня.
Усну частину іспиту я здавала майже за тиждень до фіксованої дати. На жаль, усний та письмовий іспити не можна здати протягом одного дня. Кожен кандидат отримує свій час здачі. У мене усний екзамен був запланований на 11 лютого 20:20 вечора. В середньому іспит триває 15 хв. Мій екзаменатор на ім`я Джон виявився дуже приємним чоловіком, який постійно підбадьорював та позитивно реагував на моє мовлення. Це дуже важливо бачити перед собою людину, яка тебе підтримує і реагує, а не лише слухає.
На початку усного іспиту зі мною стався кумедний випадок… Відчуваючи невелике хвилювання, я відповіла на запитання екзаменатора: ‘So, are you ready to start?’ іспанською мовою- ‘Si!’. Ми обоє розсміялися, а я вибачилася, і пояснила, що володію окрім англійської ще іспанською мовою, але не розумію, чому дала відповідь саме нею. На це екзаменатор відповів: ‘I`m kindly asking you NOT to drift into Spanish during the next 15 minutes, please!’.
Коли ви заходите у кімнату для здачі іспиту, ви повинні пам`ятати, що екзаменатор «жива» людина, і він не ставить на меті вас «завалити». Ставтеся до цього, як до дружньої бесіди, і тоді ви зможете подолати хвилювання, а це часто стає на заваді до успішної здачі IELTS. Скажіть екзаменатору, що ви трішки хвилюєтеся, і щоб він просто з вами поговорив (адже він включає диктофон не одразу, а тоді, коли бачить, що ви готові говорити). Бувають випадки, коли екзаменатор «розговорює» кандидата перед екзаменом, бо бачить, що той дуже хвилюється.
Письмову частину я здавала 17 лютого у конференц-холі НСК «Олімпійський» (м.Київ) . Було близько 100 кандидатів, тому ми не розпочали іспит вчасно, а на 1 годину пізніше. Письмова частина тривала близько 3 годин. Це було найважче, адже протягом тривалого часу слід було бути активним, а недосипання напередодні в більшості випадків вдається взнаки. Тому, якщо у вас є можливість дістатися міста раніше, і гарно виспатися, скористайтеся нею.
Перша секція письмового іспиту була Listening. Не зважаючи на велику кількість кандидатів і просторий хол, це не відобразилося на якості звуку- аудіо було чудово чути у всіх куточках залу.
Що стосується секції Writing (остання і найважча, бо усі сили витрачені на дві попередні секції), то тут важливо почати із написання ессе, а не опису графіка (якщо ви здаєте Academic IELTS). Варто взяти до уваги, що бланк для написання ессе не є великим, тому, якщо у вас широкий почерк, то буде важко помістити все написане.
В цілому я залишилася задоволеною своїм результатом. Для себе я отримала багато цінного досвіду і вражень. Без сумніву, це вдосконалить мою методику по підготовці до цього іспиту, адже у мене на меті кваліфіковано підготувати кандидата, та додати йому впевненості у свої сили.

Усім, хто готується до здачі IELTS бажаю віри у свої сили та отримати найвищий результат!

Comments: